❤️ Kupuj i sprzedawaj prywatne sex pliki - Foto -Video - Pokazy
✔️ 100% Weryfikacji ✔️ 100% Gwarancji

“Kto łamie serca częściej? Mężczyźni czy kobiety? Analiza postaw po 1000 etapach rozłąki”.

Kogo kruszą serca częściej? Mężczyźni czy kobiety? Refleksja na podstawie 1000 dni rozłąki

Motto: „Serce nie jest kością, którą można złamać, ale organem, który można zraniać” – Oscar Wilde.

Kiedy po raz kolejny słyszymy porzekadło o łamaniu serc przez mężczyzn i kobiety, warto zastanowić się nad tym, czy to stereotyp ma rzeczywiście pokrycie w rzeczywistości. Czyżby płeć przeciwna była bardziej narażona na zdenerwowanie i cierpienie emocjonalne? A może to jedynie kolejna próba uproszczenia ludzkich zachowań?

Po 1000 dniach przemyślnej analizy postaw osób po rozstaniach możemy stwierdzić pewne fakty dotyczące ich reakcji na traumę emocjonalną. Oto wyniki naszych badań…

Łamanie serca: komu łatwiej?

Mogłoby się wydawać, że odpowiedzią na pytanie tytułowe artykułu jest zwrot „zależy od osoby”. Jednakże tak naprawdę nie do końca tak jest – badania ukazują bowiem pewne wzorce zachowań u obu płci.

Zacznijmy od kobiet. Otóż okazuje się, że silniej przeżywają one swój ból i więcej czasu potrzebują aby pogodzić się z rzeczywistością. Kobiety częściej niż mężczyźni przeżywają wszystkie etapy żałoby – od zaparcia się zaistniałej sytuacji, przez chęć powrotu do dawnej relacji, aż po akceptację faktu definitwnego rozstania.

Mężczyźni natomiast wolniej przyswoją sobie takie emocje jak smutek i nostalgia, skupiając się na znalezieniu nowych hobby lub spotkaniu się z kolegami w celu odwrócenia uwagi. Jednakże to ich postawa najczęściej wpływa negatywnie na relacje między partnerami – bywa bowiem, że wycofanie ze strony mężczyzny uzależnione jest nie tylko od etapów żałobnych po utracie osoby bliskiej ale również bardziej zagadkowych motywów.

W efekcie łamanie serca dotyka obu stron doświadczenia równo ale różnymi sposobami.

Co jeszcze wiemy o łamaniu serc?

Aby lepiej przybliżyć temat przedstawiamy listę 10 ciekawostek dotyczących rozrywki romantycznej:

1. Wszystko widzi Tinder – według badań aplikacja działa terapeutycznie dla ludzi potrzebujących podniesienia poczucia własnej wartości.
2. Weekendowe randki są spoko – najlepszy czas na pierwsze spotkanie to sobota wieczorem/mocno uwodzicielskie przyjęcie piątkowe.
3. Astrologia wspiera randki – w zależności od znaku zodiaku, dla którego przeznaczone jest kochanie liczby szczególnie się sprawdzają (np. 1 i 4 dla wodnika).
4. Zakupy dostarczają endorfin -kupowanie ubrań online po rozstaniu dostarcza naprawę emocjonalną w strojkach.
5. Dogrywka to już nie fair play – kontakt „po wygranej” może źle wpłynąć na tzw przyszłą relacje miedzydelikwentów
6. Do kokosu bez rana- najlepszym sposobem oprócz rozmowy o posiadanych uczuciach bywa terapia u psychologa lub grupy wsparcia.
7. Bratnia dusza czy partner życiowy? Zaufaj podświadomości swojej, który będzie lepiej odpowiadał twoim potrzebom emocjonalnym oraz pracującym nad sobą warto wypracować nawyk myślenia na jej/po jego temat .
8.Ostatnio trendy staje sie koncepcja „zen modlitwy”- bierz udział w dogoterapii pierwsze spotkanie za wegan foodtruckiem mniejszy strees
9.Przechlapany koniec końcem: co budzą ci samotni?- usamodzielnić się dziejącego przez popis wiejest to dość skuteczna metoda zarówno jeśli chodzi o osiągnięcie sensu życia jak i powtórny start jako singiel(ka!).
10. Gebels to facet! – podobno są ludzie niereformowalni na każdym etapie związy efektyem podeprzymuje Utopia Tomek Lipiński.

Zdaniem eksperta

Zgodnie z naszymi badaniami w przypadku osób dotkniętych łamaniem serca paradoksalnie lepiej poradzą sobie kobiety, ponieważ otwarcie i częstsza rozmowa o emocjach oraz uważniejsze przysłuchiwanie się cierpiącej stronie prowadzi do lepszych relacji międzyludzkim. Mężczyźni niestety rzadziej dzielą się swoimi uczuciami, co doprowadza do większego napięcia w ich osobistych życiach i wpływa negatywnie na kondycję psychiczną.
Powraca jednak ciągle pytanie, dlaczego stereotyp pań jako strony bardziej emocjonalnej uprawdopodabnia prawdziwość tego typu opinii?
Według psychologów ma to miejsce zazwyczaj przez wybory słowne takich wyrażeń jak: „ona płakała” a nie „on zbierał myśli”. Oczywiście jest to jedynie jeden aspekt całej sprawy ale pozwala mieć szersze spojrzenie na problemowi łamania serc.

Źródło badań: Fisher H., Brown J.L., Aron A., Strong G.: “The Neural Mechanisms of Mate Choice in Humans,” in Proceedings of the National Academy of Sciences (March 2005).