❤️ Kupuj i sprzedawaj prywatne sex pliki - Foto -Video - Pokazy
✔️ 100% Weryfikacji ✔️ 100% Gwarancji

Jak poradzić sobie z nieśmiałością podczas spotkania z drugą osobą?

Jak nawiązać kontakt z drugą osobą, gdy jesteś nieśmiały?

Nie ma nic trudniejszego niż pierwsze spotkanie z nową osobą – szczególnie, jeśli masz problemy z przełamaniem pierwszych lodów. Ale nie martw się! Oto kilka cennych wskazówek, jak poradzić sobie z nieśmiałością podczas spotkań towarzyskich:

1. Przygotuj pytania


Jeśli boisz się ciszy i lękuje przed akcją “omg co powiem teraz”, przygotuje parę pytań na wszelki wypadek! Pytaj o czytane książki lub seriale Netflix.

2. Wybierz odpowiednie miejsce


Wybierając miejsce na spotkanie postaw na swoim terytorium – miejscu gdzie czujesz się swobodniej i mniej nerwowo (może to być sklep kawy obok twojego domu).

3. Słuchaj uważnie


To część kilku punktu 1 oraz elementarne dobrze wychowania: bądź dobrym słuchaczem i wyraź swoje zainteresowanie rozmówcami

Nadrzędnym sposobem – Jak radzić sobie z fobią społeczną?

Jeśli twoja nieśmiałość przekroczyła poziom “lekko niemiły”, możesz mieć fobię społeczną — a to już wymaga poważniejszej terapii. Nie musisz jednak skazywać się na życie w izolacji. Oto kilka opcji:

1. Terapia poznawczo-behawioralna


Terapia ta skupia się przede wszystkim na rozwoju zdrowej relacji z otaczającymi Cię ludźmi, poprzez wyłaniane i korygujace niewłaściwe myśli.

2. Medytacja


Czasami wspomnienia niezapomnianych ,stresowych czy bolesnych sytuacji nasila objawy fobii społecznych – medytując możesz porozmawiać ze swoimi demonami i uspokoić umysł.

3. Farmakoterapia


Jeśli twoja fobia jest naprawdę silna, lek sinu synonim do pomocy! Przyjmujemy tylko pod kontrolą lekarza psychofarmachologiczny
Specjalisty.

Cytaty odnośnie tematu:

“Nieśmiałość to jednaj słowa …lęk” – Susan Cain

“Władzą celebrytów jest nagłośnienie prawdziwego ja- czasem przez osobą bardzo nieśmiałą.” – Oprah Winfrey

Dziesięć ciekawostek o nieśmiałości:

Nieśmiały człowiek ma mniej przyjaciół niż extroverts.
Japończycy są bardziej ostrożni i mniej skłonni do nawiązywania kontaktów z obcokrajowcami, co wynika w większości z kultury.
Według badań naukowych, nieśmiałość jest częściej spotykana u kobiet niż u mężczyzn.
Niektóre badania sugerują, że nieśmiałe dzieci rozwijają się lepiej akademicki niż ich extroverted odpowiednicy.
Nieśmiały Ukraiński piłkarz Andriy Shevchenko przyznał w jednym ze swoich wywiadów, silną fobię społeczną.
Nervous-cited to eufemizmopodobne znaczenie legendarnego sentencje “jestem bardzo podekscytowany’, używanego przez znan Figury publiczne podczas spotkań TV...
Gdziekolwiek by cię oceniają- czy wieczór panieński twojej najlepszej przyjaciółki czy wspólna kolacja rodzinnfeja – poraz pierwszy jesteś osobą lubiąca mieć stworzone plany!

Zdaniem Eksperta:

Według badań opublikowanych na stronach Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (Polskie Towarzystwo Psychologiczne), terapia poznawczo-behawioralna wydaje sie być najbardziej skuteczna w leczeniu fobii społecznych. Wojciech Owczarski, redaktor naczelny magazynu “Psychologia dla Ciebie”, zaleca również stosowanie medytacji i innych technik relaksacyjnyc.