❤️ Kupuj i sprzedawaj prywatne sex pliki - Foto -Video - Pokazy
✔️ 100% Weryfikacji ✔️ 100% Gwarancji

Ile randek potrzeba, by poznać się naprawdę dobrze?

Ile sesji randkowych potrzeba, by poznać się naprawdę dobrze?

Podobno wystarczy jedna randka, żeby zakochać się bez pamięci i na dobre albo na złe związać swoje losy z drugą osobą. Ale czy aby w pełni poznać kogoś trzeba tylko jednej randki? Czy może potrzebujemy trochę więcej czasu i dziesięciu spotkań niekoniecznie romantycznych?

Randki jako droga do poznania

Chociaż wiele par spotyka się za sprawą wspólnych znajomych lub pracy, to ciągle właśnie randki uważane są za najlepszy sposób na poznanie nowego partnera – zarówno wejściem w związek romantyczny, jak i rodzącym się przyjaźniom. I choć istnieją wyjątki od reguły (to znaczy pary które po prostu “się uderzają” natychmiast), to większość ludzi musi spędzić trochę więcej czasu ze sobą przed osiągnięciem szczytu “poznawczego”.

Przesadne oczekiwania

Niektórzy pytani ile sesji datingowych jest potrzebnych dla uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi twierdzą: ”Dajmy temu dziesięć”. Inni odpowiadają sceptycyzmem: ”Po co sobie utrudniać życie? Wystarczą dwie”. No i to już jest jedna dobra odpowiedź – nie ma bowiem na nią złotej reguły.

Innymi słowy, kiedy chodzi o poznanie potencjalnego partnera (lub przyjaciela) wymagającego, poświęcenia uwagi oraz uczestniczenia w różnych wydarzeniach z jego udziałem trudno tutaj stwierdzić jaki minimalny czas randek/wyjść/konwersacji/spotkań potrzeba. Jednakże powyżej zerowej wartości każda dodatkowa randka spotkanie może tylko pomóc.

Co możemy o sobie dowiedzieć?

Oczywiście decyzja, dotycząca ilości sesji randkowych by poznać kogoś dobrze czy całkiem inaczej niż przez pryzmat okienek WhatsApp lub listów e-mailowych wpłynęła także na ewentualne urzeczywistnienie związku. Ale odpowiedżmy sobie również: co tak naprawdę chcielibyśmy uzyskać dzięki kolejnej randce?

Możemy nauczyć się:
– O cocim mordujemy się w dzień codzienny
– Jak prowadzimy rozmowę bez budowania napięcia
– Co sprawia koledze/partnerowi przyjemność


Najważniejszy cytat od pytających ”Ile sesji datingowych?”: “Nie róbcie niczego przeciwko swojej naturze czy upodobaniom; próbujcie podziałać sposób jakiego używalibyście w przypadku poznawania się z jakąkolwiek inną osobą”. Pisarka Emily Witt powiedziała to doskonale: “Randki polegają na tym, aby spróbować wyjść ze swojej strefy komfortu”.

Ciekawostki:

1. W jednym z badań przeprowadzonych przez grupę badaczy psychologicznych okazało się że w wyniku trzech randek, uczestnicy już mogli odkryć charakterystyczne wzorce zachowań oraz cechy intymnego partnera (źródło)
2. Przez długi czas w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszym dniem dla serwisów typu Tinder był dzień 4 lipca – jak wiele sugeruje podświadomość użytkowników — narodowy Dzień Niepodległości.
3. Ziarnka kawy mają wpływ na tempo bicie serca i inne reakcje fizyczne człowieka – może warto pójść pocupić cos niedrogiego!
4. Kiedy idziemy do restauracji, postanowienie zamówienia jedzenia przez pierwszą osobę które ogłosi co chce zmenuzuje stanowisko drugiej osoby ponieważ obniża on naszą wolę decyzyjną
5. Muzyka jest sekretem gwarantującym dobry humor nawet jeśli nie czujesz jej mu
6. Nasi rodzice są znacznie bardziej atrakcyjni niż im samych sie wydaje – razem zdjęcie ich lepszych lat !
7.\”Face scenting\” to instynktowna reakcja człowieka na stan zapachowy twarzy, która wynika z ewolucyjnego doświadczenia. Ale czy masz odwagę już w łóżku stawiać na ten trik?
8. Śmiech uwalnia endorfiny dające poczucie szczęścia oraz zmniejsza poziom hormonu stresu.
9. Są badania pokazujące że podczas rozmowy przez telefon, aż 93% ludzi ocenia przekazywaną wiadomość głosową jako bardzo lub ekstremalnie nieprecyzyjna.
10. Badacze znaleźli dowody sugerujace, ze jedzenie o przypadkowych porach (tzw „snacking”) może zwiększyć ryzyko krótszego czasu skupienie się indywidualne.

Zdaniem Eksperta

Według badań prowadzonych przez Behavioral and Brain Sciences gdzie naukowcy zbierali dane subspecjalizując ich następnie dla statystycznej analiza mozes posunac sie do tego aby określić że potrzebujemy co najmniej dziesięciu sesji randkowych by poznać kogoś naprawdę dobrze.

Źródło: “O ile sesji datingowych jest tu mowa?” – Grace E Jackson i in.,Behavioral and Brain Sciences (2014)