❤️ Kupuj i sprzedawaj prywatne sex pliki - Foto -Video - Pokazy
✔️ 100% Weryfikacji ✔️ 100% Gwarancji

Co myślą nasze matki o wartości małżeństwa?

Co nasze mamy naprawdę myślą o wartości małżeństwa?

Każdy z nas słyszał przynajmniej raz w życiu opinie swojej matki na temat małżeństwa. Zazwyczaj są to radywartościowe, które miałyby nam pomóc w znalezieniu idealnego partnera oraz zachowaniu szczęśliwego związku. Ale co tak naprawdę nasi rodzice myślą o wartości małżeństwa? Czy ich poglądy faktycznie wpływają na nasze decyzje i wybory?

Małe kroki do działań wielkich

Zacznijmy od tego, że większość matek widzi wartość małżeństwa w jakimś stopniu różnie.Jednym rodzicom zależy na religijnych tradycjach i chcieliby, by ich dzieci zawarli świętej pamięci przymierze przed Bogiem. Inni patrzą bardziej realistycznie i uważają, że po prostu korzystniej jest być jedną parą niż żyć samemu.Tak wiele różnorodności niewielkim krokiem ku lepszej rodzinie tu i teraz!

Romantyczne marzenie czy kompletny koszmar?

Niektóre matki postrzegają małżeństwo jako najpiękniejszy moment całego życia swoich dzieci – prawdziwe spełnienie romantycznego marzenia.Często mówią o tym, że nie ma nic ważniejszego niż miłość i rodzina. Jest to jednak tylko jedno ujęcie na tę kwestię – istnieją bowiem spore grupy matek, których pogląd jest zmodyfikowany w oparciu o relacje z ich własnymi partnerami.Mają one często swój sposób myślenia przede wszystkim oparty na pewnych wartościach życiowych.

Małżeństwo w dobie współczesnej?

W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi wybiera formę wolnego związku lub odpowiada za siebie bardziej indywidualistycznie.Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby znaleźć idealnego partnera lub porady dla samotnych. Co najważniejsze – nasze matki zdają się być tego świadome.Często decyzje podejmowane przez dzieci są kwestionowane jako „niepoprawne” bądź wręcz zupełnie niemoralne.

Cytaty od naszych mam

Według mojej mamy – „małżeństwo to układ dwóch osób które sobie pomagają.” Natomiast inna mama stwierdziła: „Najlepiej dobranym param było Anioły i Demony akurat miało coś tam ze sobą wspólnego!”

10 ciekawostek dotyczących małżeństwa:

– Najdłuższy małżeński związek trwa już 91 lat!
– W Stanach Zjednoczonych co drugie małżeństwo kończy się rozwodem
– W języku polskim nie istnieje słowo na „honeymoon”
– Przy okazji pozostawiania drzwi łazienki otwartych, w Austrii powinno się być przyjaźniejszym dla swojego partnera niż Niemczech czy Włoszech
– Miłość to chemia! Potrzeba zaledwie 3 –5 minut by zdecydować, czy znajdujemy kogoś atrakcyjnym.
– Najsilniejsze i najtrwalsze małżeństwa składają parterowie o podobnej inteligencji oraz stanie majątkowym
– Mężczyźni decydują się wziąć ślub ze względów właśnie finansowych,a kobiety częściej uciekają do małżeństwa by mieć potomstwo.
– Generalnie mówiąc, ludzie biorą śluby po prostu dlatego że tak chcieli – 88% ankietowanych odpowiedziało, że ich powody są jedynie „moralne” lub „emocjonalne”.
– Co ciekawe statystyczna szansa na udany związek wynosi aż 1:2. Więc czemu ciągle myślimy tylko o tym żeby ZADZIAŁAĆ COŚ?
-Najlepiej odnalezione pary widzące cyberprzestrzeń wolą umowy partnerskie od tradycyjnycjh zawierania sakramentów.

Zdaniem eksperta

Niektórzy naukowcy sugerują, że wartość małżeństwa w moim kraju nieustannie spada.Zarówno zmieniający się rynek pracy jak i całkiem nowe cele i wartości kształtowane przez młodsze pokolenia prowokują ludzi do zniechęcenie. Tylko 39% Polaków dzisiaj przyznało, że ma poważne plany poślubiania swojej wybranki w najbliższej przyszłości.Żródło: Apoloniusza Owczarkowski „Małżeństwo – tradycja czy przeszłość?” (2017)